Indeksi -> Islam -->

Mesova kater gjera qe me vlejne per te gjithe jeten...!

Kliko dhe lexo.....

1) Mesova qe furnizimi im ditor me eshte percaktuar dhe as do te rritet e as do te pakesohet, me kete qetesova veten..!

2) Mesova se kam borxhe ndaj Allahut dhe keto borxhe askush nuk mund t'ia ktheje Allahut pervec meje, dhe per kete jam i preokupuar me kthimin e borxhit...!

3) Mesova se me pret dicka qe kurrsesi nuk do mundem ti iki, e kjo eshte vdekja, per kete fuqimisht po pergatitem per ballafaqimin me vdekjen...!

4) Mesova se Allahu vazhdimisht me shikon, andaj turperohem te bej ata qe nuk duhet....!

2 komente

 • nje lexuse e rregull

  eselamu alejkum.Allahu ju shperbleft per keto keshilla kaq te bukura.

 • gjera shume te bukura bravo

 • Leave a Reply

  Your email address will not be published. Required fields are marked *

  *


  Captcha

  You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

  Scroll To Top  Xhamia Shqiptare ne Seebach - Cyrih, diten e Premte date 11 Korrik 2014, ne ambjentet e xhamise me rastin e muajit e shenjte te Ramazanit organizoi nje tribune me teme:

  Urtesi dhe Mesazhe te Ramazanit

  Ligjerues ne kete evenimet ishte i nderuari Dr. Bashkim ef. Aliu dhe hoxha i xhamise Sulejman ef. Rustemi. Aktiviteti u filloi me disa ajete nga Kurani te interpretuara nga Hfz. Gamend Ceka e pasuar me nje ilahi te kenduar nga Besnik Hyseni.

  Tribua u transmetua drejtpersedrejti ne Radion Islame dhe Rtvislam.

  Per xhematin e rregull te xhamise u shtrua dhe nje iftar. Allahu na bashkofte dhe mundesofte takime te tilla te dobishme. Amin!

  Tribuna: Mesazhet dhe urtėsit e Ramazanit - Bashkim Aliu

  muajit e shenjte te Ramazanit organizoi nje tribune me teme:

  Urtesi dhe Mesazhe te Ramazanit