Dr.Bashkim Aliu-Pergaditja Per Miraxh

Dr.Bashkim Aliu-Pergaditja Per Miraxh ... Lexo me teper »

Hutbe D.r Bashkim Aliu-Miraxhi Ne Qiell-studimi I Qiellit

Hutbe D.r Bashkim Aliu-Miraxhi Ne Qiell-studimi I Qiellit ... Lexo me teper »

Israja motiv pėr progres - Halil Avdulli

Hutbeja e xhumasë nga hoxhë Halil Avdulli me temë: "Israja motiv për progres" ... Lexo me teper »

Hutbeja e Solaridetit per vellezerit Boshnjak - Bashkim Bajraktari

Hutbeja e mbajtur te Xhamia e Fondacionit te Rinisë Islame me rastin e solidarizimit me vellezerit Boshnjak! ... Lexo me teper »

Shokėt e Muhamedit a.s punonin - Halil Avdulli

Hutbeja e xhumasë nga Hoxhë Halil Avdulli ... Lexo me teper »

Mė parė bėhėt musliman Gomari i Hatabėve sesa...! Shkėputje

Më parë bëhët musliman Gomari i Hatabëve sesa...! Shkëputje ... Lexo me teper »

Pasimi i Epshit, Pengesė e Thirrjes!

Hutbëja e Javës ... Lexo me teper »

Respektojeni mesazhin e xhumasė - Halil Avdulli

Respektojeni mesazhin e xhumasë ... Lexo me teper »

Fahri Balliu Antiislamist, jo Islamofobist! Hoxhė Husamedin Abazi

jo Islamofobist ... Lexo me teper »

Frikoju Allahut e jo Jezidit..! Hoxhė Husamedin Abazi

Hutbëja e Javës ... Lexo me teper »

Pasojat fatale tė Syefaqėsisė! - Hoxhė Husamedin Abazi

Hutbëja e Javës ... Lexo me teper »

Hoxhė Husamedin Abazi - Shenjat-Tiparet e Syefaqėsorit!

Hutbeja e Javes ... Lexo me teper »

Pėrkushtimi nuk ėshtė me gjymtyrė por me zemėr - Halil Avdulli

Përkushtimi nuk është me gjymtyrë por me zemër ... Lexo me teper »

Ēka e shkaktonė Syefaqėsinė? Hoxhė Husamedin Abazi

Hutbëja e Javës ... Lexo me teper »

"Ushtari i UĒK-sė" - Fahrudin Hashani

"Ushtari i UÇK-së" ... Lexo me teper »

Bedri Syla - Nje i huaj vjen te Muhamedi a.s.

Bedri Syla - Nje i huaj vjen te Muhamedi a.s. ... Lexo me teper »

A zhurėm po tė duket ezani? - Halil Avdulli

A zhurëm po të duket ezani? ... Lexo me teper »

Kanceri i Thirrjes!

Hutbëja e Javës - Hoxhë Husamedin Abazi ... Lexo me teper »

Tė lumėt ju Katolikėt e Kosovės! - Hoxhė Husamedin Abazi

Hoxhë Husamedin Abazi ... Lexo me teper »

BASHKIM ALIU - Gara per interesin e kesaj bote, arme e djallit

Nëse e keni gjetur këtë material të dobishëm, ju lutemi që ta shpërndani sa të keni mundësi nëpër webfaqet tuaja, nëpër profilet dhe fa ... Lexo me teper »

Scroll To TopXhamia Shqiptare ne Seebach - Cyrih, diten e Premte date 11 Korrik 2014, ne ambjentet e xhamise me rastin e muajit e shenjte te Ramazanit organizoi nje tribune me teme:

Urtesi dhe Mesazhe te Ramazanit

Ligjerues ne kete evenimet ishte i nderuari Dr. Bashkim ef. Aliu dhe hoxha i xhamise Sulejman ef. Rustemi. Aktiviteti u filloi me disa ajete nga Kurani te interpretuara nga Hfz. Gamend Ceka e pasuar me nje ilahi te kenduar nga Besnik Hyseni.

Tribua u transmetua drejtpersedrejti ne Radion Islame dhe Rtvislam.

Per xhematin e rregull te xhamise u shtrua dhe nje iftar. Allahu na bashkofte dhe mundesofte takime te tilla te dobishme. Amin!

Tribuna: Mesazhet dhe urtėsit e Ramazanit - Bashkim Aliu

muajit e shenjte te Ramazanit organizoi nje tribune me teme:

Urtesi dhe Mesazhe te Ramazanit